Menu Czech

SUPER INDUCTIVE SYSTEM

Super Inductive System využívá léčebné účinky vysokovýkonového elektromagnetického pole, jedná se o perfektní ošetření bolestivých stavů neuromuskulární a kloubně skeletálního systému. Geniálně konstruovaný aplikátor umožňuje aplikovat terapii bez přímého kontaktu s kůží a je pohodlný jak pro pacienta, tak i terapeuta. 

Věděli jste, že Super Inductive System je špičková technologie založená na elektromagnetickém poli s vysokou intenzitou, vyvolávající intenzivní, ale přesto jemné, kontrakce dýchacích svalů?

Pro ty, kteří ji ještě nezkusili, právě nastal ten pravý čas! Více informací.

Princip
terapie

Terapie je založena na interakci mezi elektromagnetickým polem o vysoké intenzitě a lidským tělem.

Elektromagnetické pole je generované cívkou v aplikátoru, neuromuskulární tkáň je depolarizovaná a nastane svalová kontrakce.  Se Super Inductive System můžete efektivně léčit různé poruchy neuromuskulárního a kloubně skeletálního systému.

bg-mechanism_line

TEORIE TLUMENÍ BOLESTI

SIS léčba bolesti je založena na třech různých neurofyziologických teoriích ovládnutí bolesti. Každá z nich se liší ve frekvenčním centru. Široký rozsah frekvencí zaručuje, že SIS může být indikován ve všech stádiích bolesti.

ENDORFINOVÁ TEORIE TLUMENÍ BOLESTI

2–10 Hz

Endorfiny jsou endogenní opioidy v lidském těle, které se vylučují v přirozené odpovědi na bolest. Vylučování analgetických opioidů je dosaženo stimulací nervových zakončení díky SIS technologii, která používá frekvenci v rozmezí 2-10 Hz. Nejběžnější indikace jsou chronické stavy (tj. chronická bolest zad nebo chronická bolest kloubů).

VRÁTKOVÁ TEORIE TLUMENÍ BOLESTI

60–100 Hz

Bolest je přenesena do mozkového centra skrz nervová vlákna a nervová zakončení. Tenká nervová vlákna otevřou vrátka a přenesou bolest do mozku. Silná nervová vlákna zavřou vrátka a bolest není přenesena do mozku. Když stimulujeme ošetřovanou oblast se Super Inductive System za použití frekvence mezi 60-100 Hz, tak jsou zasažena silná nervová vlákna. Nejčastější indikací jsou akutní a subakutní stavy (tj. akutní stav po deformaci)

KÓDOVÁ TEORIE TLUMENÍ BOLESTI

120–140 Hz

Bolest prochází jako kódovaná informace skrz periferální nervový systém do mozkového centra, kde je dekodovaná a interpretovaná. Když stimulujeme bolestivé místo se Super Inductive System za použití vysoké frekvence 120-140 Hz, kódovaná informace není interpretovaná jako bolest. Nejčastější indikací jsou subakutní stavy (tj. revmatická artritida).

2–10 Hz 0
25
60–100 Hz 50 75 100
120–140 Hz 125 150
bg_med-effects

DALŠÍ LÉČEBNÉ ÚČINKY

ico_med-eff-01

Kloubní mobilizace

Kloubní mobilizace je jemný repetitivní pohyb k uvolnění zablokovaného kloubu, obvykle u páteře

Dozvědět se více
ico_med-eff-02

Myostimulace

Posilování svalu může být provedeno jak k zesílení svalu, tak i k prevenci dalšího zhoršení svalové tkáně.

Dozvědět se více
ico_med-eff-03

Hojení zlomenin

Léčebný proces kosti trvá obvykle kolem 6 týdnů. Během tohoto období je potřebné podpořit cirkulaci krve, která zlepší formování nové kosti.

Dozvědět se více
ico_med-eff-04

Redukce spasticity

K efektivnímu snížení spasticity je vhodná kombinace relaxace a následná stimulace postižené svalové skupiny.

Dozvědět se více

INDIKACE

VÝHODY TERAPIE

Velkou výhodou terapie SIS je, že terapie může být provedena bez přímého kontaktu s kůží. Pro kompletní komfort pacienta, může být terapie provedena i přes oblečení.

1

Terapie je subjektivně příjemná pro pacienta a snadno nastavitelná pro terapeuta.

ts-01
2

Aplikátor lze snadno umístit na různé části těla

SIS_Spine_mobilization
3

Fokusovaný aplikátor zajišťuje přesnost zacílení terapie

ts-03
4

Unikátní technologie přináší okamžitý výsledek

ts-04

Podívejte se na průběh terapie

FAQ

Komu je terapie určená?

Super Inductive System je vhodný pro pacienty, kteří trpí neuromuskulární a kloubně skeletální poruchou. Konzultujte Váš stav s Vaším fyzioterapeutem a zjistěte více o indikacích.

Je SIS terapie bolestivá?

Ne, terapie nebolí. Co se ošetřované oblasti a parametrů terapie týče, pacient cítí svalovou kontrakci nebo nepatrné napnutí. Svalová kontrakce nastává během posilování nebo kloubní mobilizace, kde vnímáme během terapie odstranění bolesti lehké napnutí.

Kolik terapií budu potřebovat?

Počet terapií záleží na stavu pacienta. Ačkoliv Super Inductive System přináší okamžitou úlevu, k udržení dlouhotrvajícího výsledku je doporučeno podstoupit 5 terapií v akutních a až 10 v chronických případech.

Je SIS terapie spojená s nějakým rizikem?

Terapie je bezpečná a bez nežádoucích vedlejších účinků.  K maximalizaci pohodlí, může být intenzita stimulace upravena podle pacientovo subjektivního vnímání.  SIS je vybaven tzv. Therapy Target Mode, který zajišťuje přesné dodání terapie do potřebné oblasti.

Jestliže máte nějaké další otázky, prosím Kontaktujte nás

Kloubní mobilizace

Kloubní mobilizace je dosaženo díky repetitivní kontrakci svalů obklopujících kloubní pouzdro. Repetitivní kontrakce nahrazuje manuální kloubní mobilizaci, při které dochází k obnovení kloubní vůle.

 

Myostimulace

Interakcí elektromagnetického pole a nervosvalové tkáně dochází k depolarizaci nervu a svalové kontrakci. Na základě zvolené stimulační frekvence může být SIS indikován pro svalovou facilitaci či posilování svalu.

Hojení zlomenin

 Intenzivní elektromagnetické pole vede k hyperemizačně-trofotropockému účinku v postižené oblasti a podporuje tvorbu vaskulárního a později chrupavčitého svalku. Následně dochází k postupné mineralizaci chrupavky a kostní remodelaci.

Redukce spasticity

Super Inductive System inhibuje zvýšený svalový tonus pomocí jeho regulace přes míšní úroveň kontroly svalového tonu. Tohoto účinku lze využít zejména v léčbě spasticity u centrálních motorických postižení.  

Syndrom karpálního tunelu

Syndrom karpálního tunelu je stav zápěstí způsoben stlačením a otokem středového nervu. Stlačení nervu může mít za následek ztrátu síly uchopení a funkční deficit, který je obvykle doprovázen bolestí a brněním. Pacienti, kteří trpí syndromem karpálního tunelu a jsou léčení pomocí Super Inductive System, pociťují okamžitou úlevu od bolesti a zlepšení síly svalu.

Nervová regenerace

Nervová regenerace je schopnost nervu uzdravit se po zranění. Zranění rozdělujeme od jednoduchých kompresí až po totální nervové přerušení, které vyžaduje komplexní terapii, včetně prevence svalové slabosti, redukce bolesti a lokální krevní zlepšení. Intenzivní stimulace poškozené nervové tkáně pomocí Super Inductive System zvyšuje průtok krve a uvolňuje od bolesti v postižené oblasti. Když je nerv dobře podnícen, můžete očekávat správnou svalovou funkci.

Facilitace dýchání

Facilitace dýchání je výsledkem dědičné nebo získané nemoci. Pacienti obvykle popisují diskomfort během dýchání kvůli svalové dyskoordinaci  a insuficienci, ty mohou být diagnostikovány spirometrií. V takových podmínkách je vhodná svalová aktivace a koordinace dýchací soustavy. Stimulace dýchacích svalů se Super Inductive System zlepšuje jejich sílu a pacientovi se lépe dýchá.

Výhřez meziobratlové ploténky

Chrupavky meziobratlové ploténky, situované mezi každým obratlem páteře, jsou vystavené každodenní fyzické námaze. Může dojít k mechanickému poškození chrupavky a utlačení nervového kořene. To vede k bolesti zad spojenou s necitlivostí a svalovou slabostí. Kvůli frekvenčně specifickému tlumení bolesti, může být SIS indikován ve všech stádiích bolestivých stavů, k potlačení bolesti podle různých teorií kontroly bolesti

Patelární tendinopatie

Patelární tendinopatie, bolestivé stavy kolene a čéšky, které jsou běžné u atletů. Tendinopatie je výsledkem zvýšené zátěže kolenních extenzorů a jejich šlach. K efektivnímu řešení tendinopatie je důležité obnovit svalovou balanci a ulevit od bolesti. Super Inductive System se zaměřuje na požadavky terapie. Přetížené svaly jsou zrelaxované, zatímco bolest šlach je potlačená.

Impingement syndrom

Impingement syndrom je bolestivý stav, který se vyskytuje v rameni nebo kyčelním kloubu. Při pohybu je rotátorová manžeta a kyčelní flexory podrážděné a dochází k zánětu, když prochází skrz subakrominální nebo acetabulární prostor. Pacienti popisují bolest, svalové slabosti a ztrátu aktivního pohybu. Díky stimulaci se Super Inductive System v dané oblasti pocítí pacienti značnou úlevu od bolesti a jejich rozsah pohybu se zvyšuje.

Redukce spasticity

Spasticita je definovaná jako abnormální zvýšení svalového napětí, které obvykle nastane u centrálního motorového poškození, jako je traumatické zranění mozku nebo poškození míchy. Zvýšené svalové napětí je doprovázené svalovou slabostí, která neumožňuje pacientovi se volně pohybovat. Při relaxování spastických svalů a konsekventní stimulace oslabených svalů se Super Inductive System je dosažená svalová balance a snížení spasticity v postižené skupině svalů.

Prevence svalové atrofie

Svalová atrofie, ztráta svalové hmoty, nastane u pacientů přivázaných na lůžko kvůli nemožnosti aktivního pohybu nebo neurologické poruchy. Cílem této terapie je udržovat a umocnit svalovou kapacitu a sílu. Super Inductive System selektivně cílí na neuromuskulární tkáň, ve které probíhá svalová kontrakce. Proto ho můžeme využít k prevenci atrofie a udržení síly svalu již od časného začátku rehabilitačního procesu.

Zlomeniny

Zlomenina je stav, ve kterém dochází ke zničení kostní kontinuity. K vyléčení poškozené kosti je potřeba kolem 6 týdnů. Léčebný proces vyžaduje zvýšený přísun krve, který může být docílen díky brzké aplikaci elektromagnetického pole o vysoké intenzitě. Super Inductive System zlepšuje cirkulaci krve v postižené oblasti a podporuje mineralizaci chrupavky a remodelaci kosti.

Vyberte váš jazyk

Zavřít oznámení